Üç kız

Geçenlerde bir akşam kuzenimle sohbet ediyoruz; aramızda son derece entelektüel konuşmalar olduğu gibi kimi zaman da  "geyik muhabbeti" yaparız. Her neyse, sohbetin bir yerinde kuzenim "Tolga abi üç tane sevgilim var" dedi. Önce anlayamadım ne demek istediğini: "Nasıl yani" diye sordum. "Üç ayrı kızla mı çıkıyorsun?


"Evet" dedi, "aynı zamanda üç kız ile takılıyorum. "Nasıl oluyor bu?" diye yineledim sorumu. "Kolay" dedi; "kızlardan biri hiçbirini bilmiyor, diğeri bir tanesini biliyor, bir diğeri ise ikisini de biliyor." Bu yanıt karşısında itiraf etmeliyim ki afalladım. Şaka gibiydi söyledikleri ya da bir kara mizah. Anlattıklarının doğru olduğuna kuşkum yoktu; kuzenim, uzun boylu, yakışıklı, karizmatik ve güzel konuşabilen bir genç.


Peki dedim, kızlar nasıl kabul edebiliyorlar bu durumu?  "Onlar için bir sorun yok" dedi. "Herkes mutlu..." "Bana bak" dedim kuzenime "bu yaptığını  kabul etmem olası değil, bunun yanı sıra karşı cins için de aşağılayıcı ve sinir bozucu bir durum... Biri yalnız kendi ile çıktığını sanıyor, biri diğerini, ötekiyse diğer ikisini de biliyor, olmaz böyle şey!" dedim. " Ne yap yap bu durumu düzelt, hepsiyle konuşur, özür mü dilersin, üçünden de onları kırmadan ayrılır mısın, artık bir çaresini bul."

Ne yaptığını bilmiyorum, öğrenince sizi bilgilendiririm.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !