Nihansum

MERHABA arkadaşlar size çok sevdiğim bir arkadaşımı, Nihan'ı anlatmak istiyorum...
 

NİHAN ile Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde aynı dönemde öğrenciydik. Zorunlu derslerin dışında bir çok seçmeli dersi de birlikte almamıza, daha da önemlisi  ders aralarında aynı kuliste -diğer fakültelerin kantini vardı, bizim kulisimiz- ve masalarda çay sigara içmemize karşın Nihan'ı çok az tanırdım. Yalnız ben değil bir iki kişi dışında Nihan'ı yakından tanıyan yoktu; konuşmazdı ki kimseyle, yüzü hemen hiç gülmezdi, Kulisin bir köşesinde oturur sessizce çayını yudumlardı, kalabalıklardan uzak dururdu. Bu bağlamda "asosyal" bulurdum onu. Görüştüğümüzde, "merhaba Nihan, nasılsın" diye sorardım, "iyiyim Tolga, sen nasılsın" diyerek yanıtlardı beni. Aramızdaki diyalog bundan öteye pek gitmezdi. Her daim ciddiydi, gülerken bile. Ha bir de çok sevdiği bir kedisi vardı, şimdi ne oldu, bilmiyorum. 1997'de mezun olduk üniversiteden, sonrasında bir daha görmedim Nihan'ı, sadece ortak bir arkadaşımızdan haberlerini aldım; ta ki 2007 yılına kadar.
 

 

İNTERNET üzerinde bir sosyal paylaşım sitesi olan facebookta yine karşılaştık Nihanla. Söz konusu sitede arkadaşımın profiline göz atarken, internet sitesi: http//nihansum.blogcu.com diye bir link gördüm ve tıkladım, yazılarını okudum, çok iyi yazılardı. Bu arada çok okuduğumu ve yazma deneyimim olduğunu belirteyim. Ardından yorum(lar) yazdım yazılarına. Bir yazısı için yazdığım yorumdan sonra "Tolga yazdığın yorumlar blog yazısı niteliğinde, neden kendi blogunu açmıyorsun" diye sordu bana. Bunun üzerine blog oluşturdum kendime. Beni yazmaya teşvik ettiği, blogcu aracılığıyla yeni arkadaşlar edinmemi sağladığı için Nihan'a ayrıca teşekkür ederim.

 

VE bir kaç gün önce görüştük, 13 yıldan sonra eski bir dostla bir araya gelmek mutlu etti beni, heyecanlandım da. Uzun uzun sohbet ettik. Üniversitede, koskoca dört yılda toplasan bu kadar konuşmamışızdır. Yaşantılarımıza ilişkin merak ettiğimiz ne çok şey vardı... Bu arada  zayıflamış olduğunu farkettim. Eee yeter artık biraz da Nihan'dan söz edeyim:

 

ARKADAŞIMIN en belirgin özelliği içinde taşıdığı hümanizma. Kimseyi küçük görmüyor, doğal ve yalansız... Aynı zamanda mütevazı. Okul yıllarında asosyal bir görünümü olmasına karşın, yaptığı işin gereği olduğundan mıdır, değiştiğinden midir bilmiyorum, sosyalleşmiş olduğunu farkettim.  Nihan için daha bir dolu olumlu söz söyleyebilirim ama buna gerek duymuyorum, tanımak için "nihansum.blogcu.com"daki yazılarını okumanızı salık veririm. 

 

Son söz: Nihan gibi bir arkadaşım olduğu için şanslıyım.

 

Not: Hanımefendinin  "cevap ve düzeltme" hakkı vardır.

 
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !