Karalama

UZUN zamandır yazmıyorum blogumda. Yalnızca yorum yazıyorum blogcu arkadaşlarıma. Bunun yanı sıra okuma tempomda herhangi bir azalma yok ve en önemlisi geçirdiğim operasyondan sonra büyük ölçüde toparladım kendimi.

 

PAULO Coelho'nun romanı "kazanan yalnızdır"ı okuyorum, bitirmek üzereyim. Aslında Coelho'nun romanlarını pek tutmam. Kazanan yalnızdır yazarın diğer romanlarından farklı. Son derece zekice kurgulanmış, klasik roman yapısının dışında, entelektüel bir roman.

 

RÜYALARIN geleceğe ilişkin kimi haberler/ipuçları verdiğine  inanmam.Yine de dün gece gördüğüm bir rüyayı sizinle paylaşmak istiyorum: "Üç dört yaşlarında falanım, annem beni bir ev oturmasına götürmüş. Bir su birikintisi var gittiğimiz evin bahçesinde ve buradan su içen bir güvercin. Az sonra farkediyorum ki güvercinin beş altı tane de yavrusu var. Yavruları yakalamak için hamle yapıyorum ama kaçıyorlar, henüz uçamadıkları halde yakalayamıyorum hiçbirini (belli ki henüz doğmuşlar). Uğraşıyorum uğraşıyorum, sağa sola gidiyorum, elimi hızla uzatıyorum nafile, kaçıveriyor yavrucuklar." Bundan sonrasını anımsamıyorum ama yavru güvercinleri yakalayamadığımdan eminim.

 

    

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !