"Acar mı"

ÖNCEKİ gün Ankara Devlet Tiyatrosunun oyunu  "işte baş işte gövde işte kanatlar"ı izledim Atölye Sahnesinde. Yoo oyundan söz etmeyeceğim, berbat bir oyundu, iki saat patladım sıkıntıdan.

 

OYUNDAN önce Devlet Tiyatroları kulislerinde sıklıkla gördüğüm ve birkaç cümle de olsa sohbet ettiğim bayan ile kızlarını gördüm yine; tiyatro üzerine, Devlet Tiyatrosu oyunları üzerine konuştuk. -oyunun başlamasına uzunca bir süre vardı-  Kızların da beklemediğim ölçüde entelektüel birikimleri olduğunu fark ettim.  Bir ara adımı sordu bayan, Tolga" diye yanıtladım, ardından beni oldukça şaşırtan şu soruyu işittim: "Acar mı?"

 

 

"EVET ama… nereden biliyorsunuz?" diye ben sordum bu sefer, şaşkınlığım artmıştı ve nasıl olup da soyadımı bildikleri -kızlar da biliyordu- üzerine onlarca tahmin geçti zihnimden, söz konusu tahminlerim bir işe yaramayınca yineledim sorumu: "Nereden biliyorsunuz soyadımı?"

 

AÇIKLADILAR; internette bir sosyal paylaşım sitesi olan facebookta Ankara Devlet Tiyatrosu müdavimleri adında  bir grup var, ben bu grup üzerinden gösterimde olan oyunlara ilişkin yorumlar yazıyorum, oradan  yorumlarımı okuyorlarmış ve bir oyuna gitme kararı vermelerinde benim yorumlarım etkili oluyormuş... Haliyle kasıldım biraz, ee o kadar da olsun artık. Sohbetimiz oyunun ardından da devam etti.

KÖTÜ bir oyun güzel bir gün.

NOT: Yazılarımı takip edenler bilirler, sıkça kendimden söz ederim.  Bununla birlikte bu yazımı yayımlamak konusunda tereddüt ettim, sanırım kendimi övüyormuşum izlenimi bırakmak istemediğimden...


 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !